/Поглед.инфо/ Манчестър Юнайтед изигра най-добрия си мач от началото на сезона във Висшата лига. В двубой от 6-ия кръг, игран на Олд Трафорд, „червените дяволи” разбиха с 4:1 шампиона Лестър.

По този начин тимът на Жозе Моуриньо сложи край на кошмарната серия от две поредни загуби в първенството. За „лисиците” пък това бе трето поражение в Премиърлийг от старта на кампанията.

Въпреки колебливите си изяви в последно време, днес играчите на Юнайтед показаха коренно различна игра и буквално разпиляха гостуващия тим за едно полувреме. Интересното е, че Моуриньо реши да остави на пейката капитанът на тима Уейн Рууни, залагайки на скоростта на младите Маркъс Рашфорд и Джеси Лингард, което определено се оказа печеливш ход.

Начало на головото шоу даде централният бранител Крис Смолинг в 22-ата минута, след като се разписа с глава след центриране от корнер на Дейли Блинд. До края на полувремето домакините стигнаха до нови три попадения. В 37-ата минута Хуан Мата удвои, а три по-късно сам асистира на Маркъс Рашфорд за класическото 3:0. В 42-ата минута най-скъпият футболист в света Пол Погба ознаменува брилянтната си игра в този мач, засичайки с глава ново центриране на Дейли Блинд. Френският национал демонстрира страхотно настроение и бе в основната на всичко по-интересно в играта на Юнайтед.

След почивката играчите на Моуриньо видимо намалиха оборотите и спокойно доиграха срещата. От своя страна Лестър успя да стигне единствено до почетно попадение, което бе дело на резервата Демарай Грей. Младият англичанин реализира дебютния си гол за „лисиците” с ювелирно изпълнение в 60-ата минута.

С днешния си успех Манчестър Юнайтед се изкачи временно на третата позиция в класирането с актив от 12 точки, докато шампионите са 12-ти със 7.