/Поглед Инфо/ Отборът на Ювентус направи ключова крачка към 6-та поредна титла на Серия А, след като победи Милан с 2:1 у дома в дербито от 28-ия кръг на първенството. /Видео с най-интересните моменти от срещата/

„Бианконерите“ не бяха губили точка на „Ювентус Стейдиъм" от началото на сезона, но бяха близо да го сторят във вчерашния мач.

Меди Бенатия изведе домакините напред, но малко преди почивката централният нападател на „росонерите“ Карлос Бака възстанови равенството след асистенцията на Жерар Делоуфеу. По всичко изглеждаше, че двата тима ще поделят точките, но в 90-та минута реферът отсъди дузпа за игра с ръка на Матиа де Шилио след центриране на Стефан Лихщайнер. Пауло Дибала реализира наказателния удар и донесе 31-ия пореден успех на Ювентус у дома в Серия А.

След тази победа шампионите дръпнаха на върха на класирането с 11 точки пред втория Рома, който днес гостува на Палермо. Милан е на 7-ма позиция с 50 точки.