България

11-годишно момиче роди, а тази вечер е и сватбата му

„Това е най-малкото дете, което е родило дете в нашето отделение", каза началникът на отделението д-р Соня Михайлова.

Поглед Инфо 1595 прочитания
11-годишно момиче роди, а тази вечер е и сватбата му

11-годишно момиче от Сливен роди снощи в родилното отделение на МБАЛ „Д-р Иван Селимински", съобщиха от здравното заведение.

Новороденото тежи 2,5 килограма.

Раждането е преминало без усложнения, а непълнолетната майка и бебето й са добре.

„Това е най-малкото дете, което е родило дете в нашето отделение", каза началникът на отделението д-р Соня Михайлова.

Момичето е постъпило с болки снощи, но днес вече иска да се прибере, защото тази вечер е сватбата му.

Д-р Михайлова заяви, че не може да поеме отговорност и да пусне родилката, защото от раждането не са изминали 24 часа. „Няма никой от нейното семейство, с когото да разговаряме. Родителите й са в Испания, а без тяхно съгласие никой не може да взема решения вместо младата майка", каза д-р Михайлова.

Бащата на бебето е на 19 години. Неговата майка се грижи за бъдещото младо семейство. Бебето ще се казва Виолета. За случая е информиран Отделът за закрила на детето.

 

Д-р Пламена Заячка - кандидат за кмет на р-н Средец , гр. София
Препоръчано събитие

Д-р Пламена Заячка - кандидат за кмет на р-н Средец , гр. София