11-годишно момиче от Сливен роди снощи в родилното отделение на МБАЛ „Д-р Иван Селимински", съобщиха от здравното заведение.
Новороденото тежи 2,5 килограма.
Раждането е преминало без усложнения, а непълнолетната майка и бебето й са добре.
„Това е най-малкото дете, което е родило дете в нашето отделение", каза началникът на отделението д-р Соня Михайлова.
Момичето е постъпило с болки снощи, но днес вече иска да се прибере, защото тази вечер е сватбата му.
Д-р Михайлова заяви, че не може да поеме отговорност и да пусне родилката, защото от раждането не са изминали 24 часа. „Няма никой от нейното семейство, с когото да разговаряме. Родителите й са в Испания, а без тяхно съгласие никой не може да взема решения вместо младата майка", каза д-р Михайлова.
Бащата на бебето е на 19 години. Неговата майка се грижи за бъдещото младо семейство. Бебето ще се казва Виолета. За случая е информиран Отделът за закрила на детето.