/Поглед.инфо/ Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов категорично отрече информацията, че бившият италиански премиер Силвио Берлускони ще стане член на партията му, за да може да се кандидатира за европарламента и по този начин да избегне съдебно преследване в Италия.
"Последната ми среща с Берлускони беше на последния Европейски съвет, на който той присъстваше. Никога не сме разговаряли за това той да се кандидатира в България на изборите за ЕП", написа Борисов на личната си страница във Фейсбук.
"ГЕРБ има много добри евродепутати, които в голямата си част ще бъдат и кандидати. Мога категорично да кажа, че Берлускони няма да бъде кандидат от ГЕРБ", подчертава експремиерът.
По-рано днес италианските медии разпространиха информацията, че Силвио Берлускони планира да стане кандидат за Европейския парламент чрез България, Унгария или Естония. Това обмислял антуражът на бившия италиански премиер, който е с окончателна присъда за данъчни измами и няма право да се кандидатира в Италия.