Свят

Белият дом поздрави ЕС за 60-та годишнина

/Поглед.инфо/ Белият дом изпрати поздравление до Европейския съюз по случай 60-та му годишнина утре.

Поглед Инфо 692 прочитания
Белият дом поздрави ЕС за 60-та годишнина

Със забележима промяна на тона администрацията на президента Доналд Тръмп поздрави съюза, който утре ще отбележи 60 г. от подписването на Римските договори.

„САЩ поздравяват Европейския съюз по повод 60-та годишнина от римските договори от 1957 г. и основаването на Европейската икономическа общност“, се казва в изявлението. „Нашите два континента споделят общи ценности и, преди всичко, общ ангажимент за разпространение на мир и просперитет чрез свобода, демокрация и върховенство на закона“, се казва още в текста.

Свързани новини

Кой яде и кого изяждат в Евросъюза? Европа · 13.03.2017 07:45 Защо САЩ газят Евросъюза? Свят · 04.03.2017 20:06 Освободителната сила на BREXIT Европа · 14.02.2017 20:22 Идеологическият разкол между САЩ и Европейския съюз Свят · 09.02.2017 04:37

„Заедно очакваме още 60 години на споделена сигурност и споделено благополучие“, посочват от Белия дом. /АФП

Вашингтон / САЩ

Д-р Пламена Заячка - кандидат за кмет на р-н Средец , гр. София
Препоръчано събитие

Д-р Пламена Заячка - кандидат за кмет на р-н Средец , гр. София