Израел е готов да поднови мирните преговори със Сирия по всяко време и без никакви предварителни условия. Това стана ясно след срещата снощи между израелския премиер Бенямин Нетаняху и френския президент Никола Саркози в Париж. Френският президент е получил послание от страна на Бенямин Нетаняху, което да предаде на сирийския президент Башар Асад, който започва утре официална визита в Париж. От Йерусалим предава Мишел Пол:
"Бенямин Нетаняху предаде двойно послание на Никола Саркози. От една страна, Израел е готов да поднови диалога със Сирия, без предварителни условия. От друга страна обаче израелският премиер отправи предупреждение към Башар Асад. Ако Сирия позволява преминаването на оръжейни доставки и особено на ракети за Хизбула Израел ще реагира по възможно най-твърдия начин. Според автора на редакционен коментар в днешната израелска преса, в това двойно послание няма противоречие. Според него израелците са убедени, че приоретът трябва да бъде преговори с палестинците. Израелската преса се опитва да анализира срещата между Бенямин Нетаняху и Никола Саркози, а преди това с шефа на Белия дом. И двете срещи преминаха в по-голямата си част на четири очи, продължиха по-дълго от предвиденото и не бяха последвани от пресконференция. Дали това е резултат от напрежението между Франция и САЩ от една страна и Израел отдруга, се питат коментаторите. Подчертава се, че и в двата случая срещите са били сърдечни и положителни, като е била обсъдена и иранската ядрена програма. А това обяснява и дискретността около тях".