/Поглед.инфо/ Кошмарно видео засне с камерата си случаен пътник в китайското метро. Както се оказало в последствие, по неизвестни до момента причини пенсиониран учител от Гуанджоу, нападнал по крайно брутален начин младо момче във вагон на местното метро.

Той го хапал и ял буквално докато двамата не били облени в кръв, пише "China Daily". Пътничка, пътуваща по същото време в метрото, въпреки ужаса заснела всичко и след това пуснала кадрите в сайта "China Weibo".

Полицията вече е успяла да задържи автора на престъплението. Става дума за 67-годишен училищен възпитател, идентифициран само като "Чен". Неговата жертва се оказало едно 28-годишно момче, изписано само с инициали "Ю".

Според очевидци, всичко започнало като раздор между поколенията. Момчето се възпротивило на възрастния човек да седне, след което бившия учител тръгнал да му държи уроци как трябва младите да почитат по-възрастните. Няколко секунди по-късно, по все още неизяснени причини, раздорът между двамата се превърнал във физическа саморазправа. Пенсионерът започнал пръв. Той нападнал младежа с юмруци и шамари, крещейки нечленоразделно. Най-накрая всичко завършило, както се вижда и от кадрите, с много кръв и стряскащи канибалски моменти.