Третодивизионният Алкоркон смачка "кралския клуб" с 4:0 в първия мач от 1/16-финалите на турнира.

Реал (Мадрид) записа тежка загуба с 0:4 при гостуването си на третодивизионния Алкоркон в първа среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на Краля в Испания. Испанският гранд загуби от отбор, който е с 400 пъти по-малък бюджет от неговия. Реал разполага с бюджет от около 420 милиона евро, а Алкоркон - едва 1,1 милиона евро.

Срещата пропуснаха две от звездите на Реал - Кристиано Роналдо и Кака. Това бе трета загуба в пет мача за тима на Мануел Пелегрини.

Бившият юноша на "белия балет" Борха Гомес се разписа на два пъти - в 16-ата и 52-ата минута, в 22-ата Алваро Арбелоа си отбеляза автогол, а в 40-ата точен бе и Ернесто Гомес. 20 минути преди края на мача Пелегрини замени Раул с Рууд ван Нистелрой, но и това не помогна на тима.

Реваншът е след две седмици на "Бернабеу".

В другите срещи нямаше изненади. Атлетико (Сиудад) отстъпи пред Севиля с 2:4, Рекреативо и Спортинг (Хихон) завършиха 1:1, а Атлетико (Мадрид) победи с 2:0 като гост Марбея. Останалите мачове от 1/16-финалите са по-късно днес и утре.