Победата дойде след пълен обрат само за 5 минути в края на мача.

Арсенал сломи смятания за непобедим отбор на Барселона. Победата дойде след пълен обрат само за 5 минути в края на мача.

Още в началните минути на мача каталунците наложиха натиск и по-активно търсеха гола. Той дойде в 26-ата минута, когато Меси изведе по прекрасен начин Давид Вия сам срещу вратаря, който не успя да блокира точния удар на нападателя.

Арсенал много бързо можеше да върне гола, но Робин Ван Перси от хубава позиция пропусна.

След почивката играчите на Баресола се поуспокоиха и намалиха темпото, което позволи на Арсенал да организира по-опасни атаки. Така 78-ата минута след пас на Клиши, Ван Перси бе изведен зад от отбраната на гостите и с шут от малък ъгъл реализира за 1:1.

Само 5 минути по-късно англичаните стигнаха до пълен обрат. След хубава контраатака Самир Насри подаде топката към изскочилия от дълбочина Андрей Аршавин и влезлият като резерва руснак порази вратата на каталунците и донесе успеха на Арсенал с 2:1.