Баварците победиха "червените дяволи" с 2:1, Бербатов игра 20 минути за гостите.

Байерн (Мюнхен) обърна Манчестър Юнайтед, побеждавайки с 2:1 в първия четвъртфинален сблъсък между двата отбора в Шампионската лига. Баварците губеха с 0:1 до 76-ата минута като домакини, но с попадения на Франк Рибери и Ивица Олич момчетата на Луис ван Гаал стигнаха до успеха на "Алианц Арена".

Победата бе сладък реванш за германците за загубения финал в турнира през 1999 година, когато англичаните биха с 2:1 с два гола в последните две минути.

Уейн Рууни откри резултата още във втората минута, смълчавайки трибуните, след като се възползва от подхлъзване на Мартин Демикелис и останал сам срещу Ханс-Йорг Бут разстреля вратаря след центриране на Нани отдясно.

В 76-ата минута обаче Франк Рибери изравни от пряк свободен удар и рикошет в тялото на Рууни, който отклони топката и залъга вратаря Едвин ван дер Сар.

До края баварците показаха, че ще търсят победата до самия край на срещата и в крайна сметка активната им игра даде резултат - Ивица Олич използва грешка на Патрис Евра в наказателното поле, открадна топката, финтира Ван дер Сар и донесе победата с 2:1.

Димитър Бербатов започна като резерва за "червените дяволи", но в 70-ата минута замени Парк Жи-Сун, като игра до самия край на срещата.