/Поглед.инфо/ Българинът Мартин Петров направи дебют за новия си тим Еспаньол, който завърши 0:0 като гост на Сарагоса в мач от 21-ия кръг на футболното първенство на Испания. Петров влезе в игра като резерва в 75-та минута на мястото на Кристиан Гомес. Двата отбора създадоха доста голови положения, но не успяха да отбележат гол.

В 79-ата минута Хави Лопес получи втори жълт картон и Еспаньол остана с човек по-малко на терена. Три минути по-късно Йонут Сапунару от Сарагоса също получи червен картон.

Домакините са на 13-то място в класирането с 23 точки, с точка повече от Еспаньол, който е 14-ти.

В късния мач Валенсия победи като гост Депортиво Ла Коруня с 3:2 и се изкачи на пето място в класирането в Примера Дивисион. Хонас откри резултата още в 30-ата секунда на мача.

Домакините стигнаха до пълен обрат до почивката след два гола на Рики в 32-ата и 45-ата минута. Депортиво остана с 10 души на терена, след като Силвио беше изгонен в 52-та минута.

Нелсон Валдес изравни за Валенсия след час игра. В последните секунди на двубоя втори играч на домакините беше изгонен - Пауло Асунсао. Малко по-късно капитанът на Валенсия Рикардо Коща донесе успеха на своя тим.

Валенсия е на пето място с 33 точки, а Депортиво остава последен в класирането с 16 точки след 11-та си загуба за сезона.