Каталунците победиха и без големите си звезди Лео Меси и Златан Ибрахимович.

Барселона победи Интер с 2:0 в супердербито на петия кръг от груповата фаза на Шампионската лига. Така каталунците се нуждаят само от точка в последния си мач срещу Динамо (Киев), за да се класират на 1/8-финалите на турнира.

Въпреки липсата на големите си звезди Лионел Меси и Златан Ибрахимович домакините поведоха още в 10-ата минута, когато Жерар Пике засече центриране отляво. Натискът на испанците продължи и в 26-ата минута логично падна и втори гол във вратата на Интер.

Шави пусна невероятен пас надясно към Дани Алвеш, който центрира веднага, а нахлуващия Педро засече от въздуха и реализира красиво попадение, хвърляйки в екстаз феновете по трибуните.

В другия мач от групата Динамо (Киев) направи 0:0 като гост на Рубин (Казан), като двата тима пропуснаха да излязат начело на класирането, ако някой от тях бе взел трите точки.