/Поглед.инфо/ Отборът на Реал Сосиедад обърна Барселона с 3:2 в мач от 20-ия кръг на Примера дивизион. Срещата предложи качествен футбол и 5 гола.

Каталунците поведоха набързо с 2:0 с попадения на Меси и Педро, но домакините не се предадоха и стигнаха до успеха. Още в 7-ата минута Меси вкара дежурното си попадение, което се случи в десети пореден мач и така аржентинецът изравни рекорд на бразилеца Роналдо.

В 25-ата минута Педро удвои като се възползва от пас на Дани Алвеш и матира стража на домакините. Преди това той нацели и гредата зад Браво. До почивката Сосиедад върнаха едно попадение дело на Кастро, който матира Валдес.

През втората част Барселона остана с човек по-малко, след като в 56-ата минута Пике фаулира Вела и получи втори жълт картон. В 63-ата митута след корнер Кастро стреля към Валдес, топката промени траекторията си след удар в Масчерано и влетя в мрежата за 2:2.

Срещата вървеше към равенство, когато в добавеното време Агирече матира Валдес и донесе успеха в полза на домакините. Така Реал вече има 29 точки, а Барселона след първото си поражение в шампионата остана с 55 точки.