Подобно на мача в София българите бяха изоставащи в голяма част от двубоя, но този път националите ни не можаха да стигнат до обрат в края.

Българският национален отбор по баскетбол загуби със 71:75 при гостуването си на Полша в шестия си мач от европейските квалификации, игран снощи в Катовице. Подобно на мача в София българите бяха изоставащи в голяма част от двубоя, но този път националите ни не можаха да стигнат до обрат в края.

Мачът започна равностойно и първата четвърт завърши с две точки преднина за домакините – 18:16. В тези минути добре играеше Ники Върбанов за нашите, докато за поляците най – добър бе центърът на Орландо Меджик – Марчин Гортат. През втората част поляците взеха превес и се оттеглиха с 8 точки аванс на полувремето. За България по 6 точки имаха Филип Виденов и Ники Върбанов, докато за поляците 13 имаше Гортат.

През второто полувреме до началото на четвъртата част българите все още изоставаха, като на моменти преднината на домакините достигаше 11 точки, предаде Информационна агрнция КРОСС. В последната четвърт нашите се вдигнаха на щурм, но тъкмо когато се виждаше как мачът се обръща в наша полза, лидерът на отбора – Филип Виденов бе изваден за 5 лични нарушения. До края 2 наказателни удара, пропуснати съответно от Калоян Иванов и Чавдар Костов лишиха нашите от преднина и положителен изход в двубоя.

За България 21 точки отбеляза Филип Виденов, като русенецът добави към своя актив и 9 борби. С 14 точки много добре се включи и Чавдар Костов.

За поляците 23 точки наниза Гортат, а с 15 се отличи Мачей Лампе.

Следващия мач на нашите е домакинство срещу лидера в групата – Белгия, като само победа оставя шанс отбора да се класира на Евробаскет 2011.