"Канарчетата" с първа победа в шампионата.

Ботев постигна първа победа в шампионата, при това в градското дерби с Локомотив. Воденият от Енрико Пичони тим спечели с 1:0 с гол в последните минути на едно от италианските попълнения Морини.

„Канарчетата” бяха по-активни през по-голямата част от мача и изглежда заслужено стигнаха до трите точки.

В рамките на няколко минути между 27-ата и 31-ата минута, „жълто-черните” на три пъти можеха да открият резултата. Първо Морини изведе отлично Алберто Ребека, но футболистът на Ботев стреля сантиметри встрани от вратата.

След центриране от ъглов удар Ола стреля с глава, но Мечечиев от голлинията спаси. При последвалия нов корнер Ребека нанесе опасен удар от границата на наказателното поле.

Ребека все пак успя да вкара топката във вратата на Локомотив в 80-ата минута, но с ръка и закономерно гол не бе зачетен.

В 86-ата минута след центриране от корнер Ребека технично отклони топката с пета, Ола се пребори за високата топка със Сингбо и свали към Морини, който със силен шут вкара за 1:0 и донесе успеха на домакините.