Нападателят отбеляза първия гол за своя тим – Парма, при победата победата с 2:0 срещу гостуващия Бреша.

Българският национал – Валери Божинов стартира ударно сезона в Серия „А”. Нападателят отбеляза първия гол за своя тим – Парма, при победата победата с 2:0 срещу гостуващия Бреша, предаде Информционна агенция КРОСС.

В 11–та минута Божинов получи хубаво подаване от Джовинко и технично прехвърли вратаря на гостите, за да открие резултата. До края на полувремето играта бе равностойна, но малко преди неговия край, капитанът на домакините – Стефано Мароне удвои след като бе най–съобразителен след центриране в наказателното поле на Бреша.

През втората част Божинов имаше шанс да отбележи трети гол за „дуковете”, но ударът му бе отразен от вратаря на гостите. До края на мача голови положения липсваха и така Парма започна сезона с победа.