Българският национал влезе в игра в 53-та минута и след пет минути се разписа.

Валери Божинов се разписа за своя отбор Парма за победата му с 2:0 над отбора на Бари в мач от десетия кръг на италианското футболно първенство.

Българският национал влезе в игра в 53-та минута на мястото на Ландзафаме и само пет минути по-късно стана автор на първото попадение в мача.

Божинов получи топката отляво с гръб към вратата. Завъртя се надясно, елиминира съпротивата на двама защитници и с удар в далечния горен десен ъгъл направи безпомощен вратаря Жийе.

В 66-та минута Алберто Палоски вкара втори гол за Парма, който след този успех се изкачи на четвърто място с актив от 17 точки, с точка повече от гранда Милан и Дженоа.

Съперникът на Левски в турнира за Лига Европа Лацио, претърпя загуба у дома от Каляри с 0:1. Алесандро Матри вкара за гостите в 50-та минута след невероятна грешка на вратаря Фернандо Муслера.