След тази победа „Манчестър Юнайтед” оглави класирането на Английската висша лига поне за 24 часа.

Димитър Бербатов се разписа при разгромната победа на „Манчестър Юнайтед” срещу аутсайдера „Портсмут” с 5:0. „Червените дяволи” имаха затруднения единствено през първото полувреме, но още преди почивката вече водеха в резултата с 2:0. Димитър Бербатов вкара четвъртия гол за своя отбор след самостоятелна акция, направи и пропуски, но като цяло изнесе силен мач. Мениджърът на „Манчестър Юнайтед” сър Алекс Фъргюсън веднага след това замени Бербатов и Рууни. Отборът на „Портсмут” в отделни моменти направо не знаеше къде се намира и дори си вкара два автогола.

След тази победа „Манчестър Юнайтед” оглави класирането на Английската висша лига поне за 24 часа. „Червените дяволи” имат 56 точки, срещу 55 на „Челски”, който утре играе с „Арсенал”.