Швейцарецът не даде нито една възможност за пробив на съперника си и спечели 13 от последните 14 разигравания в мача, за да триумфира за 67 минути.

Шампионът от 2005 година Роджър Федерер (Швейцария) стартира с победа на турнира по тенис в холандския град Ротердам с награден фонд 1.2 милиона евро. Поставеният под номер 1 Федерер се наложи над Никола Маю (Франция) с 6:4, 6:4 в първия си мач в надпреварата след спечелената преди седем години титла.

С успеха Федерер се класира директно за четвъртфиналите, тъй като съперникът му във втория кръг Михаил Южний от Русия се отказа от участие заради контузия на крака. Така следващият съперник на швейцареца в петък ще бъде Ярко Ниеминен (Финландия).

"Всяка победа е добра. След загубите в последните ми два мача на сингъл е хубаво, че отново спечелих. Не съм играл отдавна тук и трябваше бързо да се адаптирам към условията. Доволен съм, че продължавам напред, защото Никола е труден съперник", каза Федерер.

Поставеният под номер 2 Томаш Бердих (Чехия) също стартира с лесна победа с 6:4, 6:2 над сънародника си Лукаш Росол. Във втория кръг той ще играе с Маркос Багдатис (Кипър). Труден успех при дебюта си в Ротердам записа третия в схемата Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина). Той все пак се наложи над шампиона от 2008 година Микаел Льодра (Франция) с 6:4, 6:7(3), 6:4 и за място на четвъртфиналите ще срещне квалификанта Карол Бек (Словакия).