С успеха си във Флоренция Фиорентина сложи край на серията на Байерн от 18 мача без загуба, но не успя да си осигури място напред в турнира.

Байерн се класира на 1/4-финалите на Шампионската лига, въпреки че загуби с 2:3 мача-реванш с Фиорентина. В първия мач на "Алианц Арена" баварците победиха с 2:1 и с общ резултат 4:4 и повече голове, отбелязани на чужд терен.

"Виолетовите" поведоха в 28-ата минута чрез Варгас, който използва избита от Бут топка и откри резултата. В 54-ата минута Йоветич удвои и домакините се виждаха на 1/4-финал. Шест минути по-късно обаче Ван Бомел върна един гол и изравни общия резултат.

Отговорът на Фиорентина бе светкавичен - в 64-ата минута Йоветич направи 3:1, но в следващата атака страхотен гол на Ариен Робен класира Байерн в следващата фаза.