"Червените дяволи" завършват само на две точки от лидера Челси.

Манчестър Юнайтед завърши годината с разгромна победа с 5:0 срещу Уигън в мача от 20-ия кръг на Премиър лийг.

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов бе титуляр за „червените дяволи” и се отчете с попадение за успеха на победителите.

Юнайтед господстваше на терена от самото начало на терена, като първите възможности за гол се откриха именно пред Бербо, но той не можа да ги оползотвори.

Резултатът бе открит в 28-ата минута, когаот Уейн Рууни засече подаване на Рафаел отдясно и реализира за 1:0.

Само четири минути по-късно Бербатов пусна отличен пас към Антонио Валенсия по дясното крило еквадорецът подеде към Майкъл Карик, който с удар по земя удвои резултата.

Още преди почивката преднината на домакините стана класическа, след като с удар от границата на наказателното поле Рафаел вкара за 3:0.

В началото на второто полувреме настъпи часът и на Бербо и в 50-ата минута Валенсия проби отдясно, подаде в центъра и след грешка в отбраната на гостите, топката стигна до българина и той реализира за 4:0.

Валенсия увенча добрата си игра с гол и в 75-ата минута след асистенция на Рууни оформи крайния резултат 5:0.

С този успех Манчестър Юнайтед ще завърши 2009-а на второ място в шампионата само на две точки от лидера Челси. Уигън е на 16-о място с 18 точки, само с една над зоната на изпадащите.