Анте Шапина е признал за уговорките, които е правил, пред съда в Бохум.

Хърватският мафиот Анте Шапина въвлече ЦСКА в грандиозен скандал с уговорени мачове в Лига Европа. Шапина призна, че е дал между 30 и 50 хиляди евро на рефера Олег Ориехов, за да доведе срещата на Базел - ЦСКА до искания резултат. Задачата на съдията била да свири така, че през второто полувреме на гореспоменатия мач да паднат още два гола. Припомняме ви, че Базел победи ЦСКА с 3:1, а швейцарците водеха на почивката с 2:0. През втората част паднаха още две попадения.

Анте Шапина е признал за уговорките, които е правил, пред съда в Бохум. Той е дал още 40 000 евро на босненеския арбитър Ново Панич, за да осигури два гола след почивката на световната квалификация Лихтенщайн-Финландия.

Хърватският подземен бос признава още и за подкуп от 50 000 евро към словашки служител на УЕФА.