Днес от 21.00 ч. ще се срещнат другите двама полуфиналисти Германия и Испания.

Холандия отстрани Уругвай в драматичен полуфинален мач от Мондиал’2010, завършил при резултат 3:2 за "лалетата".

В 19-та минута холандците поведоха след бомбен удар на Ван Бронкхорст, предаде информационна агенция КРОСС.

В 41-та минута Диего Форлан успя да изравни резултата за 1:1. При този резултат завърши първото полувреме.

В средата на второто полувреме обаче отборът на Холандия вкара два гола за три минути и резултатът стана 3:1. В 70-тата минута се разписа Уесли Снайдер, а в 73-тата – Робен.

В 92-та минута Макси Перейра върна драмата в мача, като вкара във холандската врата. Резултатът стана 3:2 за „лалетата”. Така завърши и срещата.

Срещата се игра на стадион „Грийн Пойнт” в Кейптаун. Главен съдия беше Равшан Ирматов от Узбекистан.

Стартовите състави:

Холандия: Стекеленбург, Хейтинга, Матайсен, Ван Бронкхорст, Ван Бомел, Де Зеув, Буларуз, Дирк Кайт, Робен, Снайдер, Ван Перси

Уругвай: Муслера, Годин, Гаргано, Викторино, Кавани, А. Перейра, Касерес, Перес, М. Перейра, Аревало Риос, Форлан

Досега Уругвай и Холандия са се изправяли два пъти един срещу друг в официални срещи, като са си разменили по една победа. Само веднъж двата тима са се срещали на Световно първенство - в Германия през 1974г. Тогава „лалетата" надделяват с 2:0, а за състава на южноамериканците играе бащата на Диего Форлан - Пабло.

Днес от 21.00 ч. ще се срещнат другите двама полуфиналисти Германия и Испания. В събота ще се играе малкият финал – за трето и четвърто място, а в неделя – големия. Тогава ще стане ясно и кой ще е носителят на купата.