Интер победи с общ резултат 3:1 сочения за фаворит в Шампионската лига Челси.

Интер победи Челси с 1:0 във втория 1/8-финален мач от Шампионската лига между двата отбора. Така общия резултат, с който италианците се класираха напред в турнира е 3:1, след като в първия двубой „нерадзурите” победиха с 2:1.

Първите четиридесет минути гостите стояха по-добре на терена, но не успяха да стигнат до гол. За изпуснатите положения все пак повече трябва да съжаляват футболистите на Челси. В края на първото полувреме англичаните създаваха положение след положение, но всяко едно от тях завършваше с пропуск.

През втората част на мача положението не се промени много. Отново имаше не една и две опасни ситуации пред вратата на Жулио Сезар, но „сините от Лондон” не успяха да реализират нито едно от тях.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Ето’о бе точен за Интер и вкара единствения гол в мача.

Три минути преди края на редовното време Дидие Дрогба удари Тиаго Мота, който беше без топка, и логично бе изгонен с директен червен картон.

В продължението Ето’о имаше възможност да отбележи и втори гол, но Търнбул, който дебютира на вратата на Челси в Шампионската лига, успя да отбие удара.