Мачът бе изключително напрегнат, като през първото полувреме каталунците поведоха в резултата.

Интер победи Барселона с 3:1 на стадион „Джозепе Меаца” в първи полуфинален двубой от Шампионската лига.

Първото полувреме бе изключително динамично и следователно се стигна до сравнително ранен гол. Педро Родригес се разписа за гостите в 19-ата минута, но „нерадзурите” веднага атакуваха. След два престъпни пропуска, в 30-ата минута резултатът бе изравнен чрез гол на Уесли Снайдер.

Второто полувреме започна наистина силно за Интер. Само две минути след началото Майкон успя да изведе италианския тим напред.

В 61-ата минута дойде и скандалният трети гол в мача. Тогава, след серия от пропуски, Диего Милито успя да се разпише, но съдията не отсъди очевидна засада.

След една седмица Лионел Меси ще има възможност да покаже магията си и да върне на Интер за трите гола в Италия – този път на собствен терен.