Два гола на Милито донесоха на Интер исторически требъл.

С два гола на Диего Милито Интер победи Байерн с 2:0 на финала на Шампионската лига и записа исторически требъл. Аржентинският голаджия се разписа по веднъж в двете полувремена и донесе на "нерадзурите" общо трети трофей в този турнир.

Така след като преди това Интер спечели титлата в Италия и Купата на страната, момчетата на Жозе Моуриньор станаха шестият отбор, печелил требъл, след Селтик (1967 година), Аякс (1972), ПСВ Айндховен (1988), Манчестър Юнайтед (1999) и Барселона (2009).

В 34-ата минута Уесли Снайдер изведе отлично Диего Милито зад защитата на баварците и аржентинецът без проблеми преодоля Ханс Йорг Бут за 1:0. Двадесет минути преди края на срещата южноамериканецът стана абсолютен герой за тима си, след като оформи крайното 2:0 след индивидуален пробив през Даниел ван Буйтен.

До края Байерн опита да върне поне едно попадение, но италианците се бяха подредили отлично пред Жулио Сезар.