39-годишният състезател е сред 30-те най-добри в многобоя, които спечелиха правото да участват на Олимпиадата в Лондон през лятото на тази година

Българинът Йордан Йовчев ще бъде единственият гимнастик в историята, който ще вземе участие в Олимпийски игри за шести път. 39-годишният състезател е сред 30-те най-добри в многобоя, които спечелиха правото да участват на Олимпиадата в Лондон през лятото на тази година, съобщава ИТАР-ТАСС. Йовчев си спечели правото за участие по време на състезание в Олимпийската зала „О2” в Лондон. Четирикратният световен шампион спечели 82.698 точки в многобоя. Българинът, който има четири олимпийски медала, пристигна в Лондон с травма в рамото, но това не му попречи да спечели лиценз за игрите в Лондон.