/Поглед.инфо/ Ивет Лалова завърши осма във финала на 60 метра на Световното първенство по лека атлетика в зала в Истанбул. Българката, която от няколко дни е измъчвана от вирус и днес бяга с температура от 38,5 градуса, финишира за 7,27 сек.

Вероника Кембъл-Браун (Ямайка) защити световната си титла от Доха преди две години, след като днес завърши с най-добър резултат в света за сезона от 7,01 сек. Със сребърния медал се окичи Мюриел Ахоуре, която постави нов национален рекорд на Кот Д'Ивоар от 7,04 сек. Бронзовото отличие заслужи американката Тиана Медисън (САЩ) със 7,09 сек.

За Лалова, която беше единствената европейка във финала днес, това беше първи финал на световно първенство в зала. Тя стана третата българска спринтьорка, която се класира за финал на световно първенство в историята на планетарните шампионати под покрив.

Най-големият успех постига националната рекордьорка на 60 метра Анелия Нунева която през 1987 година в Индианаполис печели сребърно отличие с постижение от 7,10 сек. Петя Пендарева пък има две шести места от планетарните първенства в Маебаши през 1999 година - 7,12 сек и Лисабон 2011, където фининишира шеста за 7,16 сек.

С финала на 60 метра при жените българското участие на Световното първенство по лека атлетика приключи. Вчера Ваня Стамболова записа най-доброто представяне, след като завърши четвърта във финала на 400 метра с 51,99 сек. Инна Ефтимова отпадна в полуфиналите на 60 метра по-рано днес. Вчера Виктор Нинов остана на крачка от финала в скока на височина.

Останалите български атлети Петя Дачева, Андриана Бънова, Венелина Венева-Матеева и Радослава Мавродиева съко не успяха да преодоеят квалификациите в своите дисциплини