Съдята бе главният герой на мача.

Левски и Литекс завършиха 2:2 в отложен мач от третия кръг на „А” група. Двубоят на стадион „Георги Аспарухов” бе драматичен и нервен. Реферът Николай Йорданов показа три червени картона и 13 жълти на играчи на двата тима.

Гостите от Ловеч откриха резулата в 11-ата минута след като Пламен Николов засече центриране от корнер. В 30-ата минута Левски имаше шанс да изравни, но Жоазиньо удари гредата. Зе Соарес направи 1:1 в началото на второто полувреме след добавка към удар на Тасевски.

Малко след това Минев остави съотборниците си с човек по-малко, тъй като бе изгонен за груб фаул.

„Сините” излязоха напред в резултата в 57-ата минута. Йовов пробва да вкара директно от ъглов удар, Голубович пробва да спаси удара, но вкара топката в собствената си врата – 2:1 за Левски.

Последваха нервни минути. В 68-ата минута Кишишев удари Зе Соарес без топка и получи червен картон. Четири минути по-късно „сините” останаха с десет души, след като и Кръстовчев бе изгонен.

Последва натиск на Литекс. Саидходжа удари греда в 87-ата минута. В крайна сметка тимът на Ангел Червенков стигна до равенството, а в герой се превърна Нифлор. Той бе оставен непокрит в пеналта и оформи крайното 2:2.

В края на мача реферът изгони и директора на Левски Георги Иванов.

Литекс остава лидер с 32 точки, а Левски е четвърти с 23.