„Сините” изпуснаха равенството в добавеното време на мача.

Отборът на Левски загуби от Залцбург с 0:1 в мач от четвъртия кръг от група „G” на Лига Европа след гол в третата минута на добавеното време.

„Сините” не само бяха равностойни на лидера в групата, но в дадени моменти от двубоя дори превъзхождаха своя съперник.

Левски създаде и изпусна много положения, като дори и с човек по-малко (в 63-та минута от игра бе отстранен Георги Сърмов) стоеше по-добре на терена.

В третата минута на добавеното време обаче „сините” играчи бяха лошо наредени при изпълнение на дълъго странично хвърляне и оставеният непокрит Франц Шимер надскочи всички, и с глава прати топката в мрежата - 0:1.

Така Левски записа четвърта поредна загуба в група „G” и все още не е отбелязвал гол в груповата фаза на турнира.

Единствено началото бе за гостите, които изпуснаха няколко добри положения в първите десет минути. Пропуски направиха Секагя и Марк Янко, а последният удари и страничната греда в 10-та минута.

Постепенно „сините” изравниха играта и показаха, че съвсем не са за подценяване. В 16-та минута Христо Йовов можеше да открие резултата, но за пореден път направи невероятен пропуск - от няколко метра вместо в мрежата, стреля над гредата.

В 28-та минута топката все пак навести вратата на австрийския първенец след удар на Дарко Тасевски, но попадението бе отменено заради засада на македонския халф.

Втората част бе напълно равностойна до 65-та минута, когато Георги Сърмов бе изгонен от терена след груба грешка на вратаря Георги Петков.

Петков излезе напред и се опита да лъже футболист на гостите, но топката му бе открадната. Притичалият на помощ Сърмов фаулира откъсващия се Душан Швенто и спаси сигурен гол с цената на червен картон.

Марко Янко изпълни прекия свободен удар на 20 метра от вратата, но прати топката с мощен удар над гредата.

Въпреки че остана в намален състав Левски не се затвори, а продължи да използва удобни моменти за атака. В 67-та минута Дарко Тасевски стреля, но вратарят Густафсон улови. Минута след това пък Николай Димитров шутира, но покрай гредата.

В 85-та минута Зе Соарес изпусна златна възможност. Бразилецът остана сам срещу левия бек на гостите, но не успя да го преодолее.

Веднага след това Жоазиньо центрира чудесно от свободен удар, но Милиев, Еньо и Балтанов последователно се разминаха на сантиметри пред вратата.

И когато Левски вече виждаше първата спечелена точка, отпускане буквално в последните секунди и недобро нареждане при дълъг тъч доведоха до гола на Шимер и загубата.

В другия мач от същата група Виляреал надигра убедително Лацио с 4:1, но въпреки това остава на третото място с еднакъв брой точки с италианците - 6, но с по-лоша голова разлика. Лидер в подреждането е Залцбург с 12 пункта, а Левски е последен с нула.