"Сините" се наложиха с 1:0.

Левски се наложи над Лацио с 1:0 в Рим и постигна първа победа за български отбор в груповата фаза на новосформирания турнир Лига Европа.

Българите имаха превес срещу италианците, които излязоха предимно с резерви и юноши, тъй като и двата отбора вече бяха загубили шансове да продължат напред.

Темпото на игра не беше особено високо през цялата среща, но с по-голямо желание софиянци стигнаха до успеха.

В 12-ата минута след многоходова атака Христо Йовов напредна фронтално и от 22-23 метра отправи силен удар, който беше избит от Фернандо Муслера.

Лацио отвърна с удар със задна ножица на португалеца Елизеу, но Божидар Митрев не беше затруднени и улови.

След половин час игра Левски пропусна най-доброто положение до почивката. Зе Соарес напредна от дясно и пусна в наказателното поле към Йовов. Топката беше избита от бранителите на домакините, но отскочи отново към краката на Зе Соарес, който обаче от десетина метра стреля край гредата.

Малко по-късно Йовов беше спънат на 20 метра от вратата, но не изпълни добре отсъдения фаул и топката премина над целта.

В 39-ата минута Лацио също получи възможност от статично положение, Роберто Баронио шутира от 25 метра, но не особено силно и Митрев успя да избие.

Пет минути след почивката Йордан Милиев беше близо до откриване на резултата. Живко Миланов центрира отдясно и централният защитник засече с глава от точката на дузпата, но топката профуча на сантиметри край вратата.

След час игра Левски отбеляза първия си гол в Лига Европа. Тасевски с отличен пас намери Йовов непокрит в дясно в наказателното поле и нападателят хладнокръвно копна над Муслера за 1:0.

След попадението Лацио се активизира, но Луис Каванда и Елизеу пропуснаха добри възможности. В 69-ата минута домакините получиха нов шанс. Капитанът Роберто Баронио с пас от дълбочина изведе Стивън Макинва в чиста позиция и нападателят засече от въздуха, но край целта.

Четири минути по-късно пък Левски можеше да удвои. Георги Сърмов отправи силен удар от 25 метра, но топката се отби от напречната греда. До края срещата се доиграваше и двата тима не съзадоха повече положения.