Ако „сините” не загубят от Гент идния четвъртък, ще запишат серия от осем мача без поражение.

Отборът на Левски може да подобри своето постижение по поредни мачове без поражение в европейските клубни турнири. Ако „сините” не загубят от Гент идния четвъртък, ще запишат серия от осем мача без поражение.

Предишното върхово постижение застъпва два сезона, предаде Информационна агенция КРОСС. Поредицата стартира през 2002, когато Левски печели в редовното време срещу Щурм Грац с 1:0. „Сините” отпаднаха след изпълнение на дузпи, но в 90-те минути взеха мача.

Следващия сезон Левски елиминира без да допусне загуба отборите на Атирау, Апоел Рамат Ган и Славия Прага. Поредицата от двубои без поражение за Левски приключва на „Анфийлд”, където тимът, воден от Георги Василев, загуби с 0:2.

На практика актуалната селекция на клуба от стадион „Георги Аспарухов” изравнява постижението. Поредицата почна на „Олимпико” в Рим, където Левски би Лацио с 1:0 в последната си среща от миналогодишната кампания в Лига Европа. Този сезон „сините” вече навъртяха шест мача, в които са непобедими. Отборите, които не успяха да пречупят Ясен Петров и футболистите му са Дъндоук, Калмар и АИК.