"Сините" на два пъти трябваше да догонват в резултата, но в крайна сметка успяха да победят коравите белгийци.

Левски постигна невероятен обрат с 3:2 над Гент като домакин. Белгийците на два пъти повеждаха в резултата, но "сините" показаха воля за успех и стигнаха до победата.

Асофейфа откри резултата в 23-ата минута след мощен шут от около 30 метра. Жоазиньо изравни с не по-малко красив удар три минути преди края на първото полувреме.

Още в началото на второто полувреме Гент отново поведе след разбъркване в наказателното поле на Левски. Дембеле върна надеждите за победа в 60-ата минута, когато след пас на Тасевски успя да промуши топката покрай белгийския вратар за 2:2.

До края на мача "сините" продължиха да опитват да вкарат победен гол под нестихващата подкрепа на публиката, която беше изпълнила до краен предел стадион "Георги Аспарухов". Това се случи в 84-ата минута. Жоазиньо намери по перфектен начин от фаул Сержиньо Грийн, който с глава забоде топката във вратата на Гент. Така Левски успя да направи пълен обрат, след като на два пъти изоставаше в резултата. Българите спечелиха и три точки в актива си в трета група на Лига Европа.