Сините допуснаха глупав гол след грешка в отбраната при едно безобидно центриране.

Левски записа втора поредна загуба в Лига Европа, след като бе победен от Лил с 1-0. Сините играчи играха добре до около 20 мин на първото полувреме, след което се прибраха твърде много в собствената си половина. Французите започнаха да атакуват ожесточено и само късметът и добрите изяви на Божидар Митрев спасиха Левски от гол.

Второто полувреме започна, както завърши първото - футболистите от Лил повече търсеха гола, а българите разчитаха предимно на контраатаки. Синята отбрана се прекърши в 50-ата минута, след като Мюлдер изчисти много лошо една топка, която попадна у Дюмон, който с глава подаде за Шеджу и за него бе лесно да вкара за 1-0. След гола Лил заигра по-затворено и повече си стоеше в собствената си половина. Футболистите на Левски обаче не успяха да упражнят сериозен натиск. Чисти голови положения също липсваха. Атакуващите "сини" играчи бяха бавни и безидейни в нападение. Така завърши и мача.