В първата контрола за тази година „сините” спечелиха с 5:0 срещу осмия в чешкото първенство Прибрам.

Левски започна с разгромна победа подготвителния лагер в Кипър. В първата контрола за тази година „сините” спечелиха с 5:0 срещу осмия в чешкото първенство Прибрам.

Резултатът бе открит в 30-ата минута, когато Жоазиньо проби по лявото крило, подаде в наказателното поле и Седрик Бардон от близка дистанция откри резултата.

Пет минути по-късно Телкийски центрира отдясно и Сърмов с глава удвои аванса на „сините”.

Още преди почивката аванса на шампиона стана класически. В 43-ата мин. Шмейкал повали Александър Александров в наказателното поле на чехите и бе отсъдена дузпа. Бардон бе точен от бялата точка и вкара второто си попадение в мача.

На почивката наставникът на Левски Георги Иванов направи 10 промени и единствено Йордан Милиев остана да изиграе цял мач.

Новата 11-орка продължи надмощието над Прибрам и добави още две попадения.

В 64-ата минута Йовов отне топката вътре в наказателното поле на противника, видя че вратарят е излязъл напред и с красив прехвърлящ удар реализира за 4:0.

Крайното 5:0 оформи Николай Димитров в 78-ата минута.

ЛЕВСКИ: Петков, Бензукан, Милиев, Топузаков, Минев, Сърмов, Бардон, Телкийски, Александров, Жоазиньо, Антонов (Митрев, Станчев, Генев, Иван Стоянов, Тевия, Балтанов, Огнянов, Йовов, Кръстовчев, Н. Димитров).

ПРИБРАМ: Рондзик, Плашил, Янович, Якуб Щохл, Шмейкал, Хушбауер, Видегла, Мартин Щолх, Томаш Пилик, Павел Пилик, Вагнер