Мениджърът Георги Иванов не можеше да разчита на контузените Христо Йовов и Майкъл Тевия, както и на възстановяващия се след операция Владимир Гаджев.

Левски удари две греди и загуби с 0:2 от Легия (Варшава) в предпоследната си контрола от лагера в Кипър. И двата гола на поляците паднаха през второто полувреме и бяха отбелязани от дузпи.

Левски имаше превъзходство преди почивката. Още в четвъртата минута Георги Антонов се измъкна в чиста позиция в наказателното поле след пас на Седрик Бардон, но ударът му беше избит от вратаря на съперника Ян Муха. В следващите минути Жоазиньо на два пъти нацели напречната греда на вратата на Легия, но до гол така и не се стигна.

В средата на първата част Димитър Телкийски беше ударен лошо от капитана на поляците Диксон Чото и напусна принудително терена с контузия в десния глезен. На терена го замени Николай Димитров.

В 79-ата минута резервата Бартоломей Гжелак се измъкна сам срещу Георги Петков и беше повален в пеналта. „Сините” претендираха за засада, но вместо това бяха наказани с дузпа, която Мачей Ивански реализира.

Само три минути по-късно Веселин Минев спъна Шахаловски в наказателното поле и Ивански отново реализира от бялата точка за крайното 2:0.

Гол на Георги Христов след разбъркване в наказателното поле беше отменен заради засада, а в 88-ата минута Ариел Борисюк получи втори жълт картон за грубо нарушение.

Минута преди края на двубоя Дарко Тасевски пострада след като съперник падна върху коляното му.