Реваншът в Черна гора е след една седмица.

Литекс започна участието си в Шампионската лига с минимална победа с 1:0 срещу гостуващия Рудар в първи мач от втория квалификационен кръг на турнира.

Срещата започна повече от добре за българския шампион и още в 8-ата минута след центриране на Петър Занев отляво, Ивелин Попов с глава прехвърли вратаря Ранданович, и реализира за 1:0.

До края на полувремето „оранжевите” направиха няколко интересни атаки, но до втори гол не се стигна.

През второто полувреме Литекс продължи да владее мача, но чистите положения бяха малко, а при тях вратарят на гостите се проявяваше добре.

В 85-ата минута черногорският тим остана с човек по-малко, след като Бойович задържа откъсващия се Янев и получи червен картон.

До края на мача Литекс осъществи масиран натиск, но не успя да отбележи втори гол.