Българският шампион откри резултата в 26-ата минута.

Литекс се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като спечели с 4:0 при гостуването си на Рудар.

Българският шампион откри резултата в 26-ата минута. Тогава след два последователни ъглови удара пред вратата на домакините, при втория опит, Том центрира добре и Нифлор с глава откри резултата.

В 39-ата мин. Нифлор свали една центрирана топка към Йеленкович и сърбинът с удар от разстояние направи резултата 2:0.

След почивката Рудар започна да играе по-активно, но до реална голова опасност пред вратата на Литекс не се стигна.

Българите успяха отново да отбележат в 74-ата минута, когато Ивайло Петков изведе Георги Миланов стреля в гредата, но при добавката Флорин Брату, не сгреши и на опразнена врата направи резултата класически.

В самия край на срещата след пробив Миланов отляво, Брату вкара втори гол в мача и оформи крайното 0:4.