Вилфред Нифлор с два гола за ловчанлии, Том добави един при първата победа на тима.

Литекс победи с 3:0 в домакинството си срещу Локомотив (Мездра) в първия кръг от пролетния дял на "А" група и стартира с успех пролетния полусезон в първенството.

Началото бе отлично за ловчанлии, които откриха от дузпа още в 10-ата минута чрез Вилфред Нифлор. Шест минути по-късно обаче гостите изпуснаха възможността да изравнят на Градския стадион в Ловеч, след като Мартин Керчев не успя да реализира отсъдената дузпа в полза на Локо.

Отново Нифлор покачи на 2:0 в 45-ата мин, а Том направи резултата класически пет минути след началото на втората част. След това на няколко пъти Ивелин Попов можеше да увеличи аванса на ловчалии, но нямаше шанс.

В 72-ата минута националът със страхотно изпълнение на странична ножица направи най-красивата ситуация в мача, но вратарят на Локомотив (Мездра) изби удара му. Гостите пък от своя страна, едва в последните минути се опитаха да стигнат поне до почетно попадение, но нямаха сили за това.