/Поглед.инфо/ Манчестър Сити победи Фулъм с Димитър Бербатов с 2:0 в мач от 23-ия кръг на Висшата лига. Българският нападател игра пълни 90 минути, а за победителите на два пъти се разписа испанският национал Давид Силва.

Световният и европейски шампион с Испания се разписа за 1:0 още във 2-ата, когато вкара след добавка. Един Дзеко стреля опасно към вратата на "котиджърс", Марк Шварцер изби, но топката попадна в краката на Силва и той с хубав удар откри резултата на "Етихад".

До почивката Стив Сидуел нацели гредата на Сити и с това се изчерпаха моментите на гостите. Всичко в този мач приключи в 69-ата минута, когато след хубава комбинация на домакините, Силва нахлу в наказателното поле на лондончани и с премерен удар с левия крак оформи крайното 2:0. Един Дзеко пропусна да вкара на два пъти до края на мача и да направи резултата още по-категоричен, но стреля встрани и в двете ситуации.

Френският нападател Лоик Реми дебютира с гол за Куинс Парк Рейнджърс, но "рейнджърите" отново не спечелиха и направиха 1:1 при гостуването на Уест Хям. При повторното си завръщане на "Ъптън Парк" за нещастие на гостите се разписа Джо Коул.

В другите мачове, които се играха днес, Ливърпул попиля Норич Сити на "Анфийлд" с 5:0, а Рединг взе изненадващо гостуването на Нюкасъл с 2:1. Суонзи Сити спечели с 3:1 срещу Стоук Сити, а Уигън падна у дома от Съндърланд с 2:3.
В последния мач от съботната програма УБА и Астън Вила не се победиха, завършвайки 2:2. "Виланите" дръпнаха с два гола дело на Бентеке и Агбонлахор през първата част, но домакините стигнаха до равенството с голове на Крис Брънт и Одемвинге през второто полувреме.