/Поглед.инфо/ Манчестър Юнайтед победи Фулъм с 4:1 в среща от 4-ия кръг за ФА Къп и вгорчи завръщането на Бербатов на "Олд Трафорд".
Бившият капитан на националния ни отбор Димитър Бербатов започна мача като титуляр и игра през всичките 90 минути, но не успя да помогне на тима си да избегне резила.

Двубоят започна много обещаващо, като "червените дяволи" се хвърлиха в атаки веднага и още във втората минута получиха възможност да изпълнят дузпа.

Защитникът на "котиджърс" Арън Хюз игра с ръка в наказателното поле на отбора си и реферът Марк Клатенбърг посочи бялата точка. Зад топката застана ветеранът Райън Гигс, който се разписа за 1:0.

Доминацията на домакините продължи и в 21-ата минута Луиш Нани центрира за Уейн Рууни, който веднага стреля и само отличната намеса на вратаря Марк Шварцър предотврати удвояването на преднината на Юнайтед.

Гостите от Лондон стигнаха до първия си удар към вратата, пазена от Давид де Хеа едва в 32-ата минута, когато Саша Ритер опита късмета си с удар от около 20 метра, но прати топката в аут.

Само пет минути след старта на второто полувреме Манчестър Юнайтед зарадва запалянковците си с второ попадение на сметката си, дело на Уейн Рууни - 2:0.

В 52-ата минута преднината на "червените дяволи" стана класическа, след като Хавиер Ернандес записа името си сред голмайсторите, бележейки за 3:0.

Още в 66-ата минута Чичарито, както наричат Ернандес, отново стреля, топката се отби в тялото на Арън Хюз и благодарение на това влетя в мрежата на Шварцър за 4:0.

11 минути по-късно големият грешник Хюз успя да се реваншира за грешките си в мача до момента. Карагунис центрира от ъглов удар, а Хюз засече топката с глава и я прати зад голлинията на Давид де Хеа за 4:1.

Седем минути преди края на редовните 90 Уейн Рууни успя да отбележи пето попадение в полза на манчестърци, но съдията видя нарушение в нападение на Хавиер Ернандес и отмени гола.

В крайна сметка на "Театъра на мечтите" повече попадения не паднаха и така Юнайтед изхвърли Фулъм и Бербатов от турнира за ФА Къп.