Бербатов остана на резервната скамейка през целия мач.

Манчестър Юнайтед победи Милан с 3:2 на стадион „Джузепе Меаца” в Милано. Пред 75 хиляди зрители „червените дяволи” направиха важна крачка към ¼-финалите на Шампионската лига.

В началото на двубоя домакините имаха предимство. Още в през първите минути на мача Роналдиньо направи няколко отлични изпълнения, а едва в трета падна и първият гол, който логично бе дело на бразилеца.

В 36-ата минута Пол Скоулс се възползва от добро подаване на Дарън Флетчър и изпрати топката в мрежата на Дида за 1:1.

През второто полувреме нападението на Юнайтед се засили и половин час след изравнителния гол Уейн Руни отбеляза с глава. В 74-ата минута пак той се разписа за втори път в мача и отборът на Алекс Фъргюсън поведе с 3:1.

В 85-ата минута холандецът Кларънс Зеедорф, който малко преди това смени бившия играч на Манчестър Юнайтед Дейвид Бекъм, оформи крайното 3:2 в полза на „червените дяволи”.

В третата минута на даденото от съдията продължение полузащитникът на гостите Майкъл Карик бе изгонен след втори жълт картон.

Реваншът между двата отбора ще бъде на 10 март на стадион „Олд Трафорд”.