Бразилецът Пато с два гола за "росонерите" срещу Реал за победата с 3:2.

Милан изненада Реал (Мадрид) и записа победа с 3:2 при гостуването си на "Сантяго Бернабеу" в мач от група С на Шампионската лига. В герой за "росонерите" се превърна Алешандре Пато, който се разписа във вратата на Касияс на два пъти, а един гол добави и Андреа Пирло.

Мачът обаче започна със страхотна грешка на Нелсон Дида, който изпусна топката в 19-ата минута и Раул откри на празна врата - 1:0 за Реал. В 62-ата минута обаче Пирло изравни с отличен удар отдалеч, хванал неподготвен Касияс. Четири минути по-късно Пато наказа нова сериозна грешка на испанския вратар и направи 2:1 за Милан. Дренте върна едно попадение в 76-ата минута, но в 88-ата Пато донесе трите точки за Милан с втория си гол в мача след отлично центриране на Зеедорф.