„Акулите” обаче първи можеха да открият резултата и още в 1-ата минута.

Във втори пореден мач Миньор се разправи с лидера в шампионата. След като в предишния кръг перничани спечелиха при гостуването си на ЦСКА и не позволиха на „армейците” да се върнат на върха, сега „жълто-черните” победиха с 2:0 Черноморец и са на път да свалят и бургазлии от първото място.

„Акулите” обаче първи можеха да открият резултата и още в 1-ата минута добра ситуация се разкри пред Карбони, но той не можа да се разпише.

Миньор отвърна и последва удар от границата на наказателното поле на Атанас Николов, но право в ръцете на вратаря Борел.

В 19-ата минута Борел отново се намеси решително и пресече отличен пас към Трифонов, който се бе измъкнал зад отбраната на Черноморец.

Домакините все пак стигнаха до попадение в 26-ата минута чрез Николов, който с глава засече центриране на Трифонов отляво.

Ключовият момент в срещата дойде в 59-ата , когато Орлин Старокин задържа откъсващия се сам срещу вратаря Пламен Крумов и получи червен картон.

Изпълнението на прекия свободен удар на Адриан Олегов бе отлично и реализира за 2:0.

С човек повече на Миньор не бе трудно да задържи този резултат и стигна до нови ценни три точки.