В последения мач от 4-тия кръг "миньорци" бяха надиграни от столичният "Локомотив" с 1:3.

Отборът на "Миньор" (Перник) претърпя четвърто поредно поражение в "А" ПФГ и се закотви на дъното без спечелена точка. Този път на стадион "Осогово" в Кюстендил, където тимът играе домакинските си двубои, заради ремонт на своя стадион, в последен мач от 4-тия кръг, бяха надиграни от столичният "Локомотив" с 1:3.

За "железничарите" успеха бе от огромно значение и те са вече на третото място в елитната ни група. Играчите на Димитър Васев надиграха съперника си и постигнаха пълен обрат в срещата.

Символичните домакини първи стигнаха до попадение. В 42-ата минута нападателят Костадин Хазуров получи топката на около 23 метра леко вдясно пред наказателното поле и с мощен шут направи вратаря Пейков безпомощен. Радостта на играчите на Тони Велков обаче трая твърде малко. В ответната атака "Локомотив" възстанови равенството. Опитният Цветан Генков се оказа на точното място в наказателното поле, след центриране по земя отдясно на Искрен Писаров и прати топката зад гърба на Чворович.

През второто полувреме дойдоха миговете на Дерек Асамоа, който се разписа на два пъти. В 58-ата минута той показа класа и реализира втория гол за своя тим, след като майсторски се разходи между отбраната на "Миньор" и с премерен удар от 12 метра в долния десен ъгъл на вратата, изведе своя тим напред.

Отново Асамоа сложи точка в спора в 77-ата минута, след като се възползва от груба грешка на отбраната на съперника и фиксира крайното 3:1.

От официалната трибуна много нерви изхаби президентът на "Миньор" Никифор Вангелов.

Двубоят на стадиона под Хисарлъка изгледа и новият старши треньор на ЦСКА Гьоре Йовановски, който си водеше записки.