Румен Димитров (82) и Марко Косев (57) извоюваха две световни титли в бойното самбо.

Медали, които наредиха страната ни на второ място в света, след Русия, спечелиха спортистите ни на Световно първенство по самбо и бойно самбо в Гърция.

Водени от Росен Димитров в дебюта му като треньор, Румен Димитров (82) и Марко Косев (57) извоюваха две световни титли в бойното самбо. Румен Димитров спечели златото след успорван двубой с руснака Алексей Гагарин.

Сребърните медали за отбора донесоха Борис Величков (90) и Борислав Бранков (100). Иван Тодор (74), се нареди на 5-то място.

Общо 3 медала мъжете завоюваха при спортното самбо. В първия за кариерата си финал Борис Борисов (62) взе сребърно отличие, а трикратният европейски шампион Иван Илиев (100) стана трети. Бронзово отличие взе и Стефан Шопов (68).

При жените Мария Оряшкова стана за 3-ти път световна шампионка, което прави титлите й общо 6 (3 при жените и 3 при девойките).

Бронзови отличия спечелиха Елица Ръжева (56), Ивелина Илиева (60), Гери Вацова (52) и Габриела Кирилова (48).