Българинът пропусна дузпа в добавеното време, а "лъвовете" завършиха 1:1 в домакинството си на втородивизионния Морейрензе в турнира за Купата на лигата на Португалия.

Валери Божинов пропусна да се превърна в герой и изживя може би най-тежкия си момент от началото на кариерата си в Спортинг.

Българинът остана резерва, но влезе в игра на полувремето, на мястото на Рибас.

През първата част на мача двата тима си вкараха по един гол. Диего Капел откри резултат и даде аванс на "зелено-белите" в 28-ата минута, а французинът Наби Гила изравни в 35-ата мин.

В края на мача "лъвовете" бяха притиснали съперника си и бяха много близо до гол на няколко пъти. В 93-ата минута Спортинг стигна до дузпа след нарушение на Аугущо срещу Хефрен. Матиас Фернандес тръгна да изпълнява наказателния удар, но Валери Божинов не му позволи и взе топката.

При изпълнението на Божинов, вратарят на гостите Рикардо Рибейро направи невероятно спасяване, а постъпката на национала ни очевидно навлече гнева на феновете и той понесе множество освирквания от трибуните на "Жозе Алваладе".

Така Спортинг остана без победа от началото на 2012 година. Купата на лигата се провежда с групова фаза, а Божинов и компания делят второто място в своята група. Лидер е Жил Висенте с 4 точки, Спортинг и Рио Аве са с по 2, а Морейрензе е с 1 след 2 изиграни кръга. Само първият продължава напред и се класира на полуфиналите на турнира.