Виляреал за наложи над „сините” с 2:0 в София

Левски претърпя пета поредна загуба в груповата фаза на турнира Лига Европа. „Сините” паднаха с 0:2 от Виляреал на стадион „Георги Аспарухов”. Головете за испанците вкараха Роси в 37-ата минута и Сена в 84-ата.

През първото полувреме гостите владееха инициативата и до 30-ата минута Хоан Капдевила и Джузепе Роси пропуснаха да се разпишат във вратата на "сините". Те поведоха осем минути преди почивката след изпълнение на свободен удар на Ибагаса, който подаде към Роси и той с шут от движение не остави шанс за вратаря Божидар Митрев. 60 секунди по-късно Йордан Милиев стреля с глава след изпълнение на корнер, но ударът му мина високо над вратата на Виляреал.

Испанците бяха по-активни и през втората част. В 59-ата минута Давид Фустер беше изведен на чиста позиция, но ударът му мина над вратата на Левски. "Жълтата подводница" стигна до втори гол в 84-ата минута. Резервата Маркос Сена се разписа с плътен удар за 2:0 след асистенция на Кани. В продължението на двубоя Анхел Лопес можеше да направи победата на испанците класическа, но ударът му мина на сантиметри от вратата.

След този мач Виляреал събра 9 точки и остана на второто място, а Левски е на последната позиция, без точков актив.