В следващия кръг Пиронкова извади известна доза късмет, тъй като ще се изправи срещу квалификантката Манди Минела от Люксембург.

Първата ракета на България Цветана Пиронкова започна петото си участие на турнира за Големия Шлем „Ю Ес Оупън" с трудна победа над чешката тенисистка Рената Ворацова, предаде „Нов спорт".

Въпреки колебанията с първия си сервис българката успя да вземе мача за 100 минути игра с резултат 6-3, 6-4.

Пиронкова започна борбата с ранен пробив в първия сет. 32-ата в схемата на турнира взе четвъртия гейм при сервис на Ворацова, но два гейма по-късно „върна жеста" и също не успя да спечели подаването си. Резултатът в този момент стана 4-3 за Пиронкова, която обаче незабавно проби отново своята опонентка и в следващия гейм затвори сета в своя полза.

Втората част започна с равностойна игра и размяна брейкове. Чехкинята загуби за пореден път подаването си, което позволи на Пиронкова да поведе с 4-2. Това се оказа добър трамплин за завършека на мача, който настъпи при 6-4, предаде Информационна агенция КРОСС.

В следващия кръг Пиронкова извади известна доза късмет, тъй като ще се изправи срещу квалификантката Манди Минела от Люксембург. Тя успя да отстрани доста по-неприятния вариант на пръв поглед Полона Херцог.