В нито един момент пилотът не бе последен в колоната, а към края на надпреварата караше в рамките на секунда от останалите пилоти.

Българският пилот в GP2 Asia Пламен Кралев остана доволен от представянето си в първото състезание на пистата “Яс Марина” край Абу Даби, въпреки че не успя да завърши. На старта той спечели няколко позиции, след като Фабио Лаймер, шампион във Formula Master, угасна, а други 4-ма пилоти също имаха проблеми с тръгването. Така още в първата обиколка Пламен се озова на 19-а позиция от 24-та на старта. Пилотът на Trident Racing веднага започна да дава времена, близки до това на квалификация му, въпреки по-тежкия болид, пълен с гориво.

По време на спирането в бокса Кралев се озова на 12-а позиция. 8 обиколки преди финала обаче колата му се завъртя поради износените задни гуми при късно спиране на първия завой на пистата. Пилотът не успя да рестартира колата и отпадна от състезанието.

В нито един момент от състезанието Пламен не бе последен, а в крайните етапи от състезанието поддържа темпо със секунда по-слабо от на 4-5 пилоти около него. “Доволен съм, защото само два месеца след като се качих за пръв път в едноместен болид, вече съм само на секунда зад пилоти с много по-голям стаж от мен, тръгнали от картинг и преминали през много други серии с едноместни болиди. Това ми дава надежда, че след като опозная автомобила по-добре, мога да се надявам да се придвижа по-напред”, коментира Кралев.

Състезанието стартира при 33° С температура на въздуха и 41° С на асфалта на пистата. Надпреварата бе съпътствана от множество инциденти, най-сериозният от които причини разпадане на предното крило на Луис Рация, довело до излизане на кола за сигурност. Другият българин в състезанието Владимир Арабаджиев също се придвижи напред в колоната до 13-а позиция поради множеството наказания на пилотите за превишаване на скоростта в бокса. Пръв финалния флаг видя Давиде Валсеки, който успя да се наложи над Лука Филипи.